NK GTTC trekt aandacht tijdens Masters Historic Race Weekend op Donington Park

NK GTTC trekt aandacht tijdens Masters Historic Race Weekend op Donington Park

990

Nederlandse historische raceklassen blijven in Engeland de aandacht trekken. Na de YTCC op Brands Hatch was het deze keer de beurt aan het NK GTTC op Donington Park – opnieuw in het voorprogramma van een weekend van Masters Historic Racing, een van de twee grote Europese organisatoren van internationale historische kampioenschappen.

Nederlandse historische raceklassen blijven in Engeland de aandacht trekken. Na de YTCC op Brands Hatch was het deze keer de beurt aan het NK GTTC op Donington Park – opnieuw in het voorprogramma van een weekend van Masters Historic Racing, een van de twee grote Europese organisatoren van internationale historische kampioenschappen.

Het Masters-evenement was het tweede op Britse bodem in twee weken en een iets bescheidener affaire dan het eigen Historic Festival dat Masters jaarlijks op Brands Hatch organiseert. Deze keer waren de F1’s niet present (alleen in een demo) en reden de sportscars een race die niet voor het kampioenschap meetelde. Daardoor kwam de aandacht op de GT’s en toerwagens te liggen – en daarnaast een speciale Mini-race. Het Nederlands kampioenschap onder auspiciën van de HARC voor GT’s en toerwagens uit 1966-‘81 vormde het bijprogramma, samen met Classic Formula Ford en de Dunlop Saloon Car Cup.

De weersomstandigheden vlogen op zaterdag en zondag in het rond – van stromende regen op de eerste dag naar fris en soms zonnig lenteweer op de tweede dag. Dat gooide de startopstellingen in sommige gevallen nogal in de war, maar de gevolgen bij het NK GTTC bleken mee te vallen – op zowel nat als droog heersten de Escorts. De Porsches zaten weliswaar in de buurt – met zo veel gewicht op de achteras moet dat ook wel – maar werden door pech geplaagd. Hans de Graaf was zelfs al klaar voordat er een meter werd geracet, Gerd Rijper al na één ronde in de eerste race.

In plaats daarvan namen de Simca van Jeroen Feijten, de BMW’s van Eric Holthausen en Gerco van Hoften én de van het NK HTGT overgestapte Marcos van Mark Dols de handschoen op. Timo Span moest met zijn Mini in de kwalificatie nog in zijn ritme komen, maar speelde in de races vervolgens wel zijn rol in de subtop mee.

Op zaterdagmiddag werd de eerste race gereden. Vanaf de tweede rij opende Marcel Frijlink ijzersterk: zijn Escort Mk1 RS 1600 liet de exemplaren van Manfred Pledl en Freddy van Sprundel achter zich, om het hen in eerste instantie te laten uitvechten met Thijs van Gammeren in de RS 2000. Halverwege de race wist poleman Pledl echter het gat naar Frijlink te dichten, maar die hield tot aan de finish stand. Van Sprundel eindigde op 18 seconden als derde.

De uitslag van de tweede race op zondagochtend leek een kopie te worden van de eerste race, totdat in de 14e ronde Frijlink met een kapotte uitlaat de pits moest opzoeken. Dat schonk de zege aan Pledl, met Van Sprundel nu als tweede. Jan Willem Oosterhagen wist het RS 2000-duel met Thijs van Gammeren om de laatste podiumplaats in zijn voordeel te beslissen. Verderop trok vooral een rondenlang duel tussen Van Hoften, Span, Feijten, Dols en de Ascona van Rob de Laat de aandacht.

Bij de start van de derde race nam Van Sprundel aanvankelijk het initiatief, maar Pledl was opnieuw niet te stuiten. Met 30 seconden voorsprong op de regerend kampioen pakte de Duitser zijn tweede zege van het weekend. Deze keer overwon Van Gammeren Jr wél in zijn duel met Oosterhagen: in de 11e ronde veroverde hij de derde plaats en gaf die niet meer af. Marcel Frijlink zag een mooie opmars van de laatste startplaats naar P5 voortijdig ten einde komen.