Bescheiden Nederlands succes in de Spa Six Hours

111

Het blijft de belangrijkste historische race van het jaar: de 6 uur van Spa. De deelnemersaantallen zijn wat afgenomen ten opzichte van eerdere jaren, maar het niveau niet. In tegendeel zelfs, om te winnen moet alles kloppen, de auto heel blijven en heb je ervaren en talentvolle coureurs nodig.

Dit jaar ging de winst naar Olly Bryant en Phil Keen. Zij reden natuurlijk in een Ford GT40, hoewel de kleine Ginetta van Pedersen/Kjaergard/Weiss nog bijna voor een verrassing zorgde. Zij werden uiteindelijk tweede. Nicky Pastorelli, David en Olivier Hart vertrokken van de eerste startrij in hun Ford GT40, maar haalden de finish niet.

In de toerwagenklasse werd de Nederlandse eer gered door het trio Jac en Ties Meeuwissen en Bas Jansen. Zij werden derde in de Ford Mustang met startnummer 1. Snelle mannen Abraham Bontrup en Loris Hezemans en het drietal Erwin van Lieshout, Sam en Armand Adriaans moesten hun Mustangs helaas vroegtijdig parkeren. Kees Selders deelde een TVR Griffith met Nigel Rueben, maar ook zij moesten na vijf kwartier opgeven.

Uitslagen:  https://roadbook.alkamelsystems.com/