Campagne en Kalff winnen twee keer op Assen

9

SuperSixties, de historische raceserie voor pre-1966 toerwagens, GT’s en prototypes werkte tijdens de TABAC Classic GP op Assen twee races af. Allard Kalff en Michiel Campagne wonnen ze beide in de bekende Corvette Grand Sport.

Kwalificatie: niet nat maar droog

Op vrijdagmiddag gingen de dreigende regenbuien rakelings aan Assen voorbij, maar er was niettemin genoeg spanning tijdens de kwalificatie. Puntenleider Jan van der Kooi zette geen tijd omdat het differentieel van zijn Lotus Elan in de eerste ronde alle olie verloor. Vervolgens werd de rode vlag gezwaaid toen de Ford Anglia van Frits Campagne stilviel. De marshals vonden een moersleutel in bocht 1, maar dat had niets met Frits te maken; hij was gewoon vergeten bij te tanken. Met wat verse brandstof kon hij de sessie weer vervolgen.

Net als in Zandvoort reed Nicolai Kjaergaard de snelste ronde in zijn Lotus Elan. Het verschil: deze keer mocht hij wel meedoen, vanaf poleposition dus. De Corvette Grand Sport, bestuurd door Michiel Campagne en Allard Kalff, claimde de andere plek op de eerste startrij. De derde plaats werd veroverd door David Methley in de Marcos 1800GT, met Ford V8-power op de volgende vier plaatsen: Roelant de Waard (Shelby GT350), Oliver Douglas (Shelby Cobra Daytona), plus Volker Weidler en Carlo Hamilton in Ford Falcons. De top 10 werd compleet gemaakt door Marcel Kutak (Lotus Elan), Hemmo Vriend (Ford Falcon) en de Porsche 911 van de Van Gammerens. In de klassen CT07 en CT08 waren de “usual suspects” de koplopers: de Vries/de Vries in de Mini Cooper S en Magnus Lillerskog in de Lotus Cortina. Seriedebutant Cornee van de Grint presteerde goed in de vers opgebouwde Lotus Elite, met slechts één kleine uitglijder, en zette de 15e tijd neer, waarmee hij de concurrentie in de GTS08-klasse achter zich liet.

Race 1: niet droog maar nat

Tijdens race 1 op zatermiddag sloeg de vloek van de SuperSixties op Assen opnieuw toe: de voorspelling van slechts een paar regendruppels veranderde vlak voor de start in een flinke bui. Volker Weidler had goede tractie in de grote Ford Falcon en lanceerde zich zelfverzekerd vanaf p. 6 naar de kop, terwijl de anderen nog voorzichtig naar grip zochten. Nicolai Kjaergard bezette de tweede plaats in de Lotus Elan, terwijl Michiel Campagne (Corvette GS), Dave Methley (Marcos 1800GT) en Roelant de Waard (Shelby GT350) streden om de derde positie. Kjaergard vocht zich terug en heroverde de leiding, totdat de Lotus-twincam er na 8 ronden mee stopte. Dit was goed nieuws voor Jan van der Kooi, die in zijn Elan was opgeklommen van de 28e naar de 12e plaats. Nadat hij Marcel Kutak had ingehaald, had hij de leiding in de klasse en scoorde daarmee het gewenste maximale aantal punten.

Na de verplichte pitstops was de regen wat afgenomen. Allard Kalff had het stuur van de dikke Corvette overgenomen en haalde Weidler in om de winst te pakken. De Waard eindigde als derde en won daarmee de GTS12-klasse, terwijl Methley in de GTP Marcos als vierde finishte. Oliver Douglas profiteerde van de drogere omstandigheden om in de Cobra Daytona op te klimmen naar de 5e plaats bij de finish. Deenik/Sinke waren de tweede toerwagenéquipe die over de finish kwam in de Falcon, gevolgd door Ties Meeuwissen in de experimentele Mustang Challenge-auto en Thijmen de Vries in de Mini Cooper S. Jan van der Kooi eindigde als negende, terwijl de GTS11-winnende Porsche van Theo en Thijs van Gammeren tiende werd. Florian Lübbert en Christian Henke hielden hun titelkansen in leven met een tweede plaats in de GTS11-klasse in hun Triumph TR4, voor Holger Felske in de eerste van de MGB’s. Jerry Breg versloeg voor het eerst de Lotus Cortina’s en won de CT08/09-klasse in de BMW 1800. Tot slot beleefde Cornee van de Grint een fraai debuut in de Lotus Elite, met een 14e plaats in het algemeen klassement en de eerste plaats in zijn klasse. Roland Zoomers zorgde voor het meeste spektakel toen hij met de achterkant van zijn Lotus Elite één van de bandenstapels op de racelijn in de GT-chicane kegelde, wat Magnus Lillerskog en verschillende anderen een hartverzakking bezorgde.

Race 2: file in de pits

Op zondag was er niet alleen actie op de baan, maar ook in de pits. Michiel Campagne pakte bij de start de kop in de Corvette Grand Sport, terwijl Volker Weidler probeerde aan te haken in de grote Ford Falcon. Zijn kansen gingen in rook op door een mooie pirouette in de grindbak van bocht 15, even later gevolgd door een gebroken gaskabel. Roelant de Waard nam de tweede plaats over in de Shelby Mustang GT350, maar werd al snel ingehaald door Jan van der Kooi en Nicolai Kjaergaard in hun Lotus Elans. Kjaergaard nam de leiding gedurende drie ronden, toen Campagne vroeg de pits inging om het stuur over te dragen aan Allard Kalff. Kalff lag weer aan de leiding nadat Kjaergaard zijn pitstop had gemaakt. De Deen kon geen vuist meer maken omdat hij een verbogen wielophanging had opgelopen. Achter De Waard ontstond er een file in de pits, een chaotische situatie die zich op het circuit voortzette. Het duurde even voordat de orde weer hersteld was. Jan van der Kooi heroverde uiteindelijk de derde plaats, voor Dave Methley in de Marcos en Oliver Douglas in de Cobra Daytona, terwijl De Waard naar de zesde plaats werd terugverwezen. Carlo Hamilton wist in de Ford Falcon de toerwagenklasse te winnen, voor Ties Meeuwissen in de Mustang en Deenik/Sinke in nog een Falcon. Marcel Kutak werd tiende in zijn Lotus Elan. René de Vries eindigde net buiten de de top-10 maar won in de Mini wel de kleine toerwagenklasse. Magnus Lillerskog claimde deze keer de CT08/09-klasse in zijn Lotus Cortina, geholpen door het feit dat Jerry Breg nogal wat tijd had verloren bij zijn pogingen om langs de extreem brede Cortina van Gerrit Jan van Leenen te komen. Cornee van de Grint ging weer goed in zijn Lotus Elite en leverde een mooie strijd met Bert Mets in de Mini Cooper S, totdat een mysterieus probleem hem naar de pits dwong voor onderzoek. Hierdoor ging de klasse-overwinning naar de andere Elite, bestuurd door Roland Zoomers en Mike van Thiel. In de GTS11-klasse was er vuurwerk. De TR4’s van Lübbert/Henke en vader en zoon Forell reden aanvankelijk aan kop, achtervolgd door Holger Felske in de MGB, met Theo van Gammeren als vierde in de Porsche 911. Vlak voor de pitstops had Forell de leiding overgenomen. Eventjes was Egbert Kolvoort in de MGB de leider, dankzij een late pitstop, maar de orde werd al snel hersteld, met Lübbert/Henke nu voor Forell, terwijl Thijs van Gammeren derde lag en rap tijd goedmaakte. Hij trapte het gas tot op de bodem en wist de twee Triumphs in bij halen, waardoor hij in de laatste ronde de klasseoverwinning wist te pakken.

Uitslagen: https://www.supersixtiesracing.com/nl/uitslagen/

Meer nieuws van Assen in SuperSixties Magazine 2026#4, download hier:

https://indd.adobe.com/view/25e6042a-54f7-4559-9a74-1adf051c55b2?fbclid=IwY2xjawUL1uVwZG9mAWV4dG4DYWVtAjEwAGJyaWQRMW1oRjd1YThmcGRJUFF0TFFzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEeEltTkTKCKpLSQUScHwdSTHyu3seu8gv3fSqdBlYJtFQKVGVdJzfu4Htornw_aem_7yu4ZT2LHs2oH9YCOdy0NA

Stand na 8 van 11 races: https://www.supersixtiesracing.com/nl/ranking/

Volgende race: Dijon Motors Cup, 11-12 september