Monoposto’s zijn de meest pure racewagens die er bestaan. Daarom verdienen ze een plek op de Historische Zandvoort Trophy, het oudste historische race evenement van ons land.
Wie denkt niet met weemoed terug aan de racehelden van vroeger, zoals Arie Luijendijk in de Karringer Vee, of de Argo Super Vee, Jan Lammers in een Crosslé of Hawke Formule Ford, Ayrton Senna in de Van Diemen RF82 Super Ford, of Jos Verstappen in de Opel Lotus? Het waren vaak geweldig spannende races met rijders uit binnen- en buitenland, een bont gezelschap dat heel Europa doorreisde en probeerde de top te bereiken. Soms waren er zoveel deelnemers dat er eerst heats moesten worden verreden alvorens de besten van het stel in de finale de bekers verdeelden.
Die tijden willen we graag laten herleven! In samenwerking met FFR/FOR en Historische Formule Vee organiseert de HARC daarom op 16 en 17 mei aanstaande een race voor historische formulewagens. Met historisch bedoelen we dat de auto in kwestie gebouwd moet zijn voor het jaar 2000. We streven naar een kwalificatie en twee races, één en ander afhankelijk van het aantal inschrijvingen. Op vrijdag 15 mei is er de mogelijkheid tot testen.
We verwelkomen deze auto’s al jaren in Groep IV op onze Vrij Rijden dagen en bieden deze rijders nu graag het podium van een echte race. We willen graag de gouden tijden herbeleven van de Formule Vee en Super Vee, Formule Ford 1600 en 2000, Formule Opel Lotus en Formule Renault 1700/2000. Een formule 3 of andere racer mag ook, als hij maar niet meer dan één zitplaats heeft en is gebouwd voor het jaar 2000. Heb jij zo’n auto? Meld je aan! Uiteraard hanteren we een klasse-indeling afgaand op het prestatiepotentieel van de auto. Voor het reglement maken we gebruik van de jarenlange ervaring van FFR/FOR en Historischer Formel Vau.
Heb je interesse om mee te doen? Mail dan naar



